PGE VIVE Kielce rozpoczęło w Głogowie marsz po 16. tytuł

Piłkarze ręczni Chrobrego nie mieli szans w starciu z krajowym potentatem. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału play-off superligi dolnośląska drużyna przegrała we własnej hali z PGE VIVE Kielce 22:41. Dodajmy, że goście wystąpili w tym meczu bez kilku swoich czołowych szczypiornistów. Rewanż w piąte w Kielcach.

Kontuzje spowodowały, że mistrz Polski wystąpił w Głogowie bez Michała Jureckiego, Krzysztofa Lijewskiego, Julena Aginagalde, Luki Cindrica i Filipa Ivica. Ci, którzy wierzyli, że osłabienie pozwoli Chrobremu nawiązać wyrównaną walkę szybko zostali sprowadzeni na ziemię.
Choć początek meczu zwiastował emocje bo w połowie pierwszej części goście prowadzili ledwie dwoma golami. Chwilę później na tablicy wyników widoczna była już spora różnica. W ciągu ledwie kilku minut przyjezdni osiągnęli niewiarygodną przewagę. Po 30 minutach drużyna prowadzona przez Tałanta Dujszebajewa prowadziła już 19:10. Pokazując szczególnie klasę w defensywie. W końcówce pierwszej połowy goście wręcz zamurowali dostęp do swojej bramki. Bramkarz Chrobrego Rafał Stachera:

Po przerwie obie ekipy zagrały na bardzo podobnym poziomie. VIVE dominowało a zespół z Głogowa nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki. – Zagraliśmy bardzo słabo – ocenił inny z zawodników Chrobrego Stanisław Makowiejew:

Gospodarze próbowali nadrabiać braki w wyszkoleniu walecznością, ale to nie wystarczyło. Przyjezdnym też nie brakowało woli walki. W końcu każdy z zawodników chciał się pokazać swojemu szkoleniowcowi i skorzystać nieco na braku podstawowych szczypiornistów. To chyba się udało. Jeszcze raz się potwierdziło, że rezerwowi VIVE byliby gwiazdami we wszystkich innych klubach naszej superligi.
– Pokazali m.in. jak powinno się przechodzić z obrony do ataku – dodaje Stachera:

– Mimo, że rywal był z najwyższej półki nie możemy grać w ten sposób – podkreśla Makowiejew:

W…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.