Pewne zwycięstwo szczypiornistów Chrobrego w Gdańsku

Drużyna piłkarzy ręcznych z Głogowa pewnie inkasuje komplet punktów superligi. Wrocławianie pokonali na wyjeździe Wybrzeże Gdańsk 30:24. Już po pierwszej połowie goście mogli być pewni swego.

Chrobry do hali nieco ponad godzinę przed meczem. Wszystko przez śnieżycę w Trójmieście. Mimo stosunkowo krótkiej rozgrzewki goście błyskawicznie uzyskali przewagę. Choć po siedmiu minutach prowadzili tylko 3:2, to kolejne ich akcje były już zdecydowanie bardziej skuteczne. Wybrzeże natomiast miało w pierwszej połowie aż 12 błędów technicznych.
Świetne spotkanie w barwach Chrobrego rozgrywał Mariusz Gujski, który celnie rzucał karne, a także udanie spisywał się w destrukcji podczas kontr. Gdy Adam Babicz w 18 minucie rzucił bramkę było już 11:5 dla przyjezdnych. Gra Wybrzeża, które ze względu na kontuzje zagrało w bardzo młodym składzie do przerwy nie uległa poprawie. Chrobry po 30 minutach miał na koncie dwa razy więcej bramek od gości.
Druga połowa jednak lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy zmniejszyli prowadzenie rywali z ośmiu do sześciu trafień. Po chwili jednak wszystko wróciło do normy. Co prawda Wybrzeże znów potrafiło zbliżyć się na sześć bramek różnicy, jednak po kolejnych z trudem wypracowywanych seriach gospodarze, znów stawali. Ostatecznie wygrana Chrobremu przyszła stosunkowo łatwo 30:24.
Wybrzeże Gdańsk – Chrobry Głogów 24:30 (8:16)
Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński – Wróbel 8, Adamczyk 5, Kostrzewa 4, Podobas 2, Rogulski 2, Sulej 1, Komarzewski 1, Prymlewicz, Wołowiec, Gądek.Karne: 1/1.
Chrobry: Stachera – Gujski 10, Klinger 6, Krzysztofik 4, Sadowski 3, Rydz 2, Biegaj 2, Orpik 1, Babicz 1, Tylutki, Zdobylak, Pawłowski, Świtała.Karne: 5/5.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *