Papierowe zwolnienia odchodzą do lamusa. L4 trafi z przychodni wprost do pracodawcy

Od 1 lipca tego roku informacje o chorobie pracownika będą przesyłane wyłącznie drogą elektroniczną. W Wałbrzychu pracownicy ZUS rozpoczęli akcję specjalnych szkoleń dla lekarzy. – Inspektorzy docierają do szpitali i przychodni i na miejscu prezentują aplikacje, które należy zainstalować w komputerach – mówi rzeczniczka dolnośląskiego oddziału ZUS Iwona Kowalska:

Według rzeczniczki nowa forma informowania pracodawcy o chorobie pracownika niesie ze sobą wiele korzyści dla obu stron:

Wszystkie aplikacje do zainstalowania w lekarskich komputerach są bezpłatne, podobnie jak podpis elektroniczny, nadawany przez ZUS. Obecnie istnieje już możliwość wystawiania zwolnień drogą elektroniczną, równolegle jednak są honorowane papierowe druki L4.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *