Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu współpracuje z Japończykami

Zakład zyska pracowników, a studenci pracę zaraz po studiach. Takie korzyści mają wynikać z umowy pomiędzy uczelnią, a zakładem NSK ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Współpraca będzie polegać między innymi na dostosowaniu programu nauczania do zasobu wiedzy, jaką powinni dysponować pracownicy firmy. Nie będziemy ograniczać się tylko do teorii – mówi prezes NSK, Andrzej Gajdziński:
– Doskonały rozwiązaniem jest dualny system kształcenia. Student ma zajęcia na uczelni, ale jednocześnie pracuje w zakładzie pracy, który już poznaje i ma możliwość weryfikacji tej realnej prawdziwej praktyki i zapotrzebowania zakładu z teorią, która jest przyswajana na uczelni.

Chętnych nie zabraknie – mówi pełnomocnik rektora, Beata Detyna:
– Studenci są zainteresowani, żeby kształcić się w sposób praktyczny. Z naborem na studia typu dualnego nie będzie problemu. Myślę, że będzie to ważna oferta dla studentów, którzy pragną zostać w Wałbrzychu, pragną tu pracować i się rozwijać zawodowo.

Oferta będzie skierowana do studentów wydziału logistyki i BHP, nie wyklucza się też utworzenia nowych wydziałów, dostosowanych do potrzeb rynku pracy.
Obie strony już przygotowują wspólnie ogólnopolską konferencję naukową z dziedziny logistyki, która jest zaplanowana na listopad.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *