„Pan z Wrocławia, bo ja też ze Lwowa”

Mają po dwadzieścia parę lat i zakochali się w historiach ludzi z Kresów Wschodnich. Mowa o studentach ze stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk. Znaleźli bratnie dusze na Ukrainie, a przy okazji przekonali się, że kresowiacy, ludzie z trudnymi doświadczeniami to często chodzące wulkany energii:

Mówiła Sara Blejwas, koordynatorka projektu, który odbywa się we Wrocławiu, pt. „Pan z Wrocławia, bo ja też ze Lwowa”. Z kim można się spotkać i na jakie koncerty wybrać dowiecie się odwiedzając ich profil na fejsbuku – mlodydolnyslask.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *