Otwarto nowy blok operacyjny w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu

Koszt całej inwestycji to prawie 140 mln złotych. 80% tej sumy pokryło Ministerstwo Obrony. W nowym bloku operacyjnym jest nowoczesna sala hybrydowa z angiografem, w której będą mogły operować jednocześnie dwa zespoły.

Otwarto nowy blok operacyjny w Szpitalu Wojskowym przy ul. Weigla we Wrocławiu. Budowa rozpoczęła się w 2013 roku. Zintegrowany Blok Operacyjny o powierzchni ponad 8 tyś m2. Koszt całej inwestycji to prawie 140 mln złotych. 80% tej sumy pokryło Ministerstwo Obrony Narodowej.

– Zdecydowaliśmy jeszcze o dokapitalizowanie tej inwestycji o kwotę ponad 2 milionów złotych. Tak, żeby jeszcze można było zakupić potrzebny sprzęt – mówiła minister Beata Kempa.
Lekarze zapewniają, że tak nowoczesne sale pozwolą na przeprowadzanie innowacyjnych operacji, co do tej pory było niemożliwe.

– Ta inwestycja pozwoli na nowoczesność i innowacyjność, w zakresie kliniki, ale również nauki. Będziemy tutaj wykorzystywać nowoczesne techniki operacyjne, które będą przekuwane na naukę, którą będziemy eksportować za granicę – mówi prof. Dariusz Janczak, kierownik kliniki chirurgicznej.
Wkrótce na blok zostaną przyjęci pierwsi pacjenci.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.