Otwarte Mistrzostwa Wrocławia: Startują zawody w ultimate

W dniach 22-23 kwietnia odbędą się pierwsze zawody w ultimate pod szyldem Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Na Polach Marsowych zagrają kobiety i mężczyźni. W imprezie weźmie udział aż 200 osób.
– Z wielką radością rozpoczynamy kolejny sezon. Jest to już 5. edycja OMW w ultimate, więc obchodzimy mały jubileusz. Wyjątkowy weekend przed nami. Do Wrocławia przyjadą najlepsze drużyny z całej Polski, a o tytuł powalczą także wrocławskie zespoły. Ultimate w OMW jeszcze nigdy nie miało takiego poziomu – mówi Michał Dul, kierownik zawodów.
Po raz pierwszy w historii OMW do rywalizacji przystąpią dywizje męskie i żeńskie. We Wrocławiu zagra 5 drużyn kobiecych (w tym dwie z Wrocławia) i 10 męskich (w tym trzy z Wrocławia). Oprócz Polaków wystąpią także Niemcy. Zmagania w sobotę rozpoczynają się o godz. 10.00. W niedzielę początek zawodów zaplanowano na godz. 9.00.
Na uczestników turnieju czekają upominki, ufundowane przez partnera OMW – Wrocławski Komitet Organizacyjny TWG 2017. Warto wspomnieć, że ultimate jest jedną z dyscyplin z programu The World Games 2017. Najlepsze ekipy świata zobaczymy we Wrocławiu w dniach 21-23 lipca. Bilety na te wydarzenia dostępne są na stronie www.ebilet.pl i w punktach stacjonarnych na terenie całego kraju.
Więcej informacji na temat zawodów na www.omw.wrocl.pl oraz na https://www.facebook.com/DUCHGRY/
Kobiety:1. AZS AWF Flowers (Wrocław)2. Donuts (Warszawa)3. Uwaga Córy (Wrocław/Poznań)4. Whatever (Polska)5. U17 WrocławMężczyźni:1. Perun (Kraków/południowa Polska)2. Uprising (Poznań)3. National Team (Poland)4. AZS AWF Flow Junior (Wrocław)5. U17 Wrocław6. AZS AWF Girls Stay Home (Wrocław)7. Discover (Warszawa)8. Wild Grapes (Zielona Góra)9. Mojra (Warszawa)10. Pizza Volante (Niemcy)

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *