Oto finaliści Muzycznej Bitwy 2017! Wielki finał 10 czerwca

Muzyczne Bitwa Radia Wrocław dotarła do finiszu – dzisiaj zamknęliśmy etap antenowy. Zespoły ok.no, Distant Nights i Uvaga znalazły się w finale dzięki głosom Słuchaczy. Czwarta grupa – Ravel otrzymała od nas dziką kartę. Teraz przed nami już tylko Wielki Finał, po którym wszystko stanie się jasne. 10 czerwca dowiemy się, kto wygra dwunastą edycję największego na Dolnym Śląsku konkursu dla młodych rockowych zespołów. Główna nagroda to 10 tysięcy złotych.
Pierwszy finałową czwórkę otworzył zespół ok.no. To pięcioosobowa wrocławska grupa założona dwa lata temu: „Nasze inspiracje muzyczne są z tak różnych dźwiękowych krain, że aż trudno nam uwierzyć, że gramy w niezmienionym składzie od 2015 roku. Mimo różnic udało się nam znaleźć wspólny muzyczny mianownik. Polskie, niebanalne teksty oraz melodyjne granie z rockowym pazurem to w ogromnym skrócie po prostu ok.no” – deklarują.
ZOBACZCIE, JAK SIĘ BAWILIŚMY W TAMTYM ROKU PODCZAS FINAŁU MB!

Kolejni bohaterowie wieczoru to formacja Distant Nights. Historia tej wrocławskiej grupy zaczęła się w internecie na jednym z portali ogłoszeniowych. „Swoje ogłoszenie umieścił nasz wokalista , który poszukiwał muzyków do założenia zespołu. Dzięki swojej nietypowej barwie głosu, zamiłowaniu do muzyki lat 80, szybko znalazł chętnych do wspólnego tworzenia. Nasza znajomość nawiązana przez internet przerodziła się w przyjaźń. Na brzmienie naszego zespołu mają wpływ wszystkie emocje i zmysły, to co przeżywamy, to co nas otacza. Nawet najmniejsze z pozoru nic nie znaczące szczegóły. Muzyka służy nam jako przekaźnik naszych odczuć i przemyśleń”.

Trzecim zespołem, który dołączył do finałowej czwórki jest Uvaga. To wrocławski kwintet, sami opisują się tak „torpeda thrash – funk z mocną melodią i bezkompromisowym wokalem. Koncertowy polot z mocną dawką improwizacji. Uvaga łączy rap i wykręcone partie solowe. Nietypowa muzyczna współpraca międzyresortowa”.

Ostatni do finału dzięki dzikiej karcie dotarł zespół Ravel. Sami prezentują się w ten sposób: „Założyli zespół. Musieli to…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.