Oszukiwali starsze osoby, podszywając się pod policjantów

Oszukiwali starsze osoby i podszywali się pod funkcjonariuszy CBŚP i prokuraturę. Wyłudzili w ten sposób nie mniej niż 300 tys. złotych. Przestępcy wpadli w ręce wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 7 jej członków. Jak funkcjonował mechanizm grupy wyjaśnia Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu:

Policjanci odzyskali ponad 200 tys. złotych i zabezpieczyli m.in. złotą biżuterię. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Usłyszeli zarzut oszustwa. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *