Osiem klubów z licencją na grę w Superlidze szczypiornistów

Stosowne pozwolenia na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej dostały kluby z Głogowa i Lubina.

Oprócz Chrobrego i Zagłębia licencje na występy w Superlidze 2017/18 otrzymały Orlen Wisła Płock, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Meble Wójcik Elbląg, Wybrzeże Gdańsk, Stal Mielec i beniaminek rozgrywek – MKS Kalisz.
Wymagane kryteria sportowe, prawne, finansowe i infrastrukturalne spełniło osiem zespołów, czyli połowa drużyn, które mają grać w lidze. Siedem drużyn, w tym półfinaliści minionego sezonu – Azoty Puławy i MMTS Kwidzyn, a także: Górnik Zabrze, KPR Legionowo, Pogoń Szczecin, Gwardia Opole i Spójnia Gdynia muszą uzupełnić dokumentację licencyjną. Ich wnioski zostały w środę odrzucone.
Wśród klubów dopuszczonych do rozgrywek nie ma także aktualnego mistrza Polski. Vive Kielce już wcześniej poprosiło o możliwość przedłożenia dokumentów licencyjnych do 28 lipca. Komisja Ligi wyraziła na to zgodę.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *