Orszak Trzech Króli w Chojnowie

Uliczne jasełka w wykonaniu dzieci, czy wspólne kolędowanie z kapelą góralską w programie dzisiejszego przemarszu Orszaku Trzech Króli w Chojnowie. Mieszkańcy maszerowali dziś tłumnie z dwóch chojnowskich kościołów ulicami miasta w czerwieni, zieleni i błękicie.

Mieszkańcy kolędowali wspólnie na płycie rynku. Czekał na nich gorący poczęstunek, a na zakończenie… zatańczyli poloneza. Pan Adam mieszkaniec przyznaje, że co roku uczestniczy w marszu z całą rodziną:
– Jedna parafia na niebiesko, druga na czerwono i zielono. Czyli Trzech Króli łączą trzy barwy. Wszystkie gadżety potrzebne są, syn za pastuszka w tym roku ja za króla z małżonką. Taka tradycja od wielu, wielu lat już. Ja myślę, że to tak trochę jednoczy nas tu wszystkich Chojnowian, tworzy taką rodzinną, miłą atmosferę.

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *