Opera Wrocławska żegna się z widzami na wakacje. Wystąpi Ramon Vargas

Zakończenie sezonu w światowym stylu – Opera Wrocławska żegna się z widzami na wakacje koncertem słynnego meksykańskiego śpiewaka Ramoa Vargasa.

-To jeden z najwspanialszych głosów tenorowych od czasu Lucianno Pavarottiego – mówi Marcin Nałęcz-Niesiołowski dyrektor opery, który poprowadzi orkiestrę na jutrzejszym koncercie:

Koncert Ramona Vargasa, który odbywa się w ramach cyklu Gwiazda Metropolitan Opera na scenie Opery Wrocławskiej i rozpocznie się jutro o 19. Artysta jest już we Wrocławiu i intensywnie przygotowuje się do występu:

Podczas koncertu Ramonowi Vargasowi towarzyszyć będzie włosko-amarykańska sopranistka Joanna Parisi, którą wrocławska publiczność mogła podziwiać już w obecnym sezonie artystycznym w operze Trubadur.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *