Olimpiada Szachowa: Grali zawodnicy z Dolnego Śląska

W siódmej rundzie zawodów w indyjskim mieście Madras obydwa polskie zespoły zremisowały swoje spotkania po 2:2.

Nasza żeńska reprezentacja podzieliła się punktami z Bułgarią. W klasyfikacji po siedmiu rundach Polki, z 11 punktami, zajmują piąte miejsce. Prowadzą Indie I – 14, przed Ukrainą, Armenią i Gruzją. Taki sam dorobek jak biało-czerwone ma jeszcze osiem zespołów.
Drużyna mężczyzn, rozstawiona w turnieju open z numerem piątym, po remisach z Rumunią i Francją oraz porażce z Serbią nie zdołała po dniu przerwy w olimpiadzie wrócić na ścieżkę zwycięstw, remisując z Finlandią 2:2. Jedyną wygraną odnotował na czwartej szachownicy kapitan zespołu Mateusz Bartel z Polonii Wrocław. Pierwszej porażki doznał lider ekipy Jan-Krzysztof Duda. Remisem zakończył natomiast swój pojedynek Wojciech Moranda z dolnośląskiej Wieży Pęgów. 
Po siedmiu rundach Polacy (trzy zwycięstwa, trzy remisy i porażka) mają dziewięć punktów i spadli z 32. na 36. lokatę. Prowadzi Armenia – 13 pkt, przed Uzbekistanem, Indiami II, Indiami I, Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Kazachstanem – po 12.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.