Olga Tokarczuk zostanie honorowym obywatelem Wrocławia

Tak na czwartkowej sesji zdecydowali miejscy radni. Pisarkę uhonorowano na wniosek prezydenta Jacka Sutryka oraz radnych z klubów Nowoczesna, Sojusz dla Wrocławia i Koalicyjnego Klubu Obywatelskiego.

Tytuł zostanie przyznany na uroczystej sesji, która zaplanowana jest na czerwiec. Przewodniczący wrocławskiej rady Jarosław Charłampowicz nie ma wątpliwości, że Olga Tokarczuk zasłużyła na takie wyróżnienie

Nagroda jest przyznawana przez Radę Miejską od 1993 roku. Otrzymują ją osoby, które odgrywają istotną rolę w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.