Okno Życia we Wrocławiu: Zakonnice znalazły 17. dziecko

W oknie życia we Wrocławiu znaleziono kolejne dziecko. Opiekujące się tym miejscem siostry Boromeuszki, tym razem zaalarmowane dzwonkiem, około 19.20 zastały tam kilkutygodniowego Daniela. Chłopiec był zadbany, czysty i zdrowy.
Nie wiadomo, kto go tam zostawił, ale ubranka wskazują na to, że pochodził z biedniejszej rodziny. Ze schronienia u zakonnic, chłopczyk trafi teraz do szpitala, a stamtąd do ośrodka adopcyjnego. To 17. dziecko, które trafiło do wrocławskiego okna życia od momentu jego założenia.

ZOBACZ, JAK FUNKCJONUJE OKNO ŻYCIA WE WROCŁAWIU:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *