OFICJALNIE: Edyta Majdzińska po sezonie opuści KPR Gminy Kobierzyce

Potwierdziły się informacje Radia Wrocław.

O sprawie informowaliśmy nieoficjalnie już 9 marca. Dziś nasze doniesienia potwierdził klub z Kobierzyc.
Rozwiązanie kontraktu odbyło się za porozumieniem stron i wejdzie w życie po zakończeniu sezonu.
Edyta Majdzińska objęła stanowisko pierwszej trenerki w sezonie 2017/2018, zastępując w tej roli Tomasza Folgę. Przez blisko sześć lat zdobyła z Kobierkami trzy medale, w tym jedno wicemistrzostwo Polski, a w minionym sezonie sięgnęła także po historyczne trofeum, jakim jest PGNiG Puchar Polski. Sukcesy z zespołem odbiły się echem w środowisku polskiej piłki ręcznej, które wyróżniło Edytę Majdzińską trzema Gladiatorami dla Najlepszego Trenera Sezonu.
W październiku ubiegłego roku KPR zadebiutował w europejskich pucharach, docierając do 1/8 finału EHF European Cup. W listopadzie do sztabu szkoleniowego dołączył Marcin Palica, który został drugim trenerem superligowego zespołu. W trwającej kampanii KPR Gminy Kobierzyce pod wodzą duetu Majdzińska-Palica zajmuje w tabeli PGNiG Superligi kobiet 3. miejsce w tabeli i wciąż pozostaje w wyścigu o srebrny medal. Kobierki walczą także o obronę tytułu zdobywczyń Pucharu Polski.
Występy w PGNiG Superlidze kobiet w KPR-ze Gminy Kobierzyce:Sezon 2017/2018- 7. miejsceSezon 2018/2019- 6. miejsceSezon 2019/2020- 3. Miejsce, Gladiator – Najlepszy Trener SezonuSezon 2020/2021 – 2. Miejsce, Gladiator – Najlepszy Trener SezonuSezon 2021/2022 – 3. miejsce i zdobywca PGNiG Puchar Polski, Gladiator – Najlepszy Trener Sezonu
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *