Odzyskali 10 skradzionych rowerów. Są do odebrania we Wrocławiu

Areszt na 3 miesiące dla 27-letniego wrocławianina. Jest podejrzany o kradzież 10 rowerów o wartości ponad 26 tysięcy złotych, ale może mieć ich znacznie więcej. Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież jednośladów. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca kradł rowery w nowo budowanych blokach mieszkalnych na terenie miasta. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o szereg kradzieży rowerów. Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec Wrocławia. Jak ustalili policjanci sprawca mógł działać na terenie dzielnicy Fabryczna i Psie Pole od maja br. Wcześniej dokonywał rozeznania miejsca, gdzie mogą znajdować się wartościowe „łupy”. Do kradzieży rowerów dochodziło na nowo powstających osiedlach i najczęściej ginęły one z garaży znajdujących się w budynkach.
Funkcjonariusze do chwili obecnej ustalili, że 27-latek ma na swoim koncie zabór co najmniej 10 jednośladów. Sprawca kradł rowery markowe, a wartość skradzionych jednośladów szacowana jest na ponad 26 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych rowerów. Policjanci podejrzewają, że zatrzymany 27-letni wrocławianin może mieć na koncie więcej kradzieży rowerów. Był już wcześniej notowany za podobne czyny.
Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Ponadto w trakcie realizacji sprawy związanej z kradzieżami funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole ujawnili rower, który prawdopodobnie również pochodzi z kradzieży. W chwili obecnej policjanci poszukują jego właściciela. Osoba ta jest proszona o kontakt telefoniczny z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole pod nr tel. 71-340-36-46 w godz. 8-15 lub z oficerem dyżurnym KP Wrocław Psie Pole pod nr tel. 71-340-45-25 przez…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *