Odra River Cup 2017 – ósemka Politechniki najlepsza

Wioślarska ósemka Politechniki Wrocławskiej odniosła podwójne zwycięstwo w regatach Odra River Cup. Reprezentanci uczelni wygrali zarówno w klasyfikacji generalnej zawodów, jak i w tradycyjnym pojedynku z osadą Uniwersytetu Wrocławskiego. W sobotnich zawodach udział wzięło 13 męskich i żeńskich ósemek wioślarskich oraz cztery zespoły walczące w smoczych łodziach.

Start usytuowany został w okolicach Urzędu Wojewódzkiego, a meta tuż przed budynkiem H-14. Zarówno biegi eliminacyjne, jak i finałowe rozgrywano na dystansie około 1000 m. Broniąca tytułu ósemka Politechniki Wrocławskiej już w kwalifikacjach udowodniła, że jest w bardzo wysokiej formie – zwyciężyła bowiem, uzyskując rezultat o prawie osiem sekund lepszy od osady z Uniwersytetu Warszawskiego. W biegu finałowym reprezentanci uczelni prowadzili od startu do mety i pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Linię mety minęli z czasem 2:34,89 wyprzedzając osadę Uniwersytetu Warszawskiego o blisko 5 sekund. W nagrodę otrzymali z rąk prof. Cezarego Madryasa, rektora Politechniki Wrocławskiej medale oraz Puchar Prezydenta Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła I drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski. Kolejne pozycje przypadły drugiemu zespołowi AGH oraz brytyjskiemu Lincoln University.
WIĘCEJ: Odra River Cup 2017
W rywalizacji pań o medale walczyły cztery osady z Polski i dwie z Niemiec. O miejsce w finale A zaciętą walkę stoczyły obrończynie tytułu z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz osady z niemieckich uniwersytetów w Bremie i Hanowerze. Ostatecznie do decydującej rozgrywki awansowały Polki i reprezentantki Uniwersytetu w Bremie. Przedstawicielki PWr zajęły szóstą pozycję i wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim miały walczyć w finale C o piąte miejsce w regatach. Finał, w którym ścigano się o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, okazał się bardzo wyrównany. Obie osady płynęły równym tempem, ale na ostatnich…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *