Oceniamy zimowe okienko transferowe dolnośląskich klubów

Zespoły z Ekstraklasy do końca lutego mogły wzmacniać swoje kadry. Podczas ostatniego dnia okienka transferowego aktywne były obie drużyny z naszego regionu – Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław.

Szczególny ruch panował w ekipie „Miedziowych”. Wszystkie cztery zimowe transfery lubinianie przeprowadzili właśnie wczoraj. Zaczęło się od podpisania 39-letniego Zbigniewa Małkowskiego. Doświadczony bramkarz trafił do Zagłębia po tym jak kontuzji doznał rezerwowy goalkeeper Konrad Forenc. Kontrakt podpisano do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok.
Potem dolnośląski klub postawił na młodzież. Z ROW-u Rybnik ściągnięto Bartosza Slisza i Radosława Dzierbickiego. Obaj to pomocnicy. Ten pierwszy ma 17 lat i podpisał z Zagłębiem aż 3,5-letni kontrakt. Ile potrwa przygoda z Lubinem o rok starszego Dzierbickiego? To zależy od jego formy. Na razie został wypożyczony na pół roku z opcją transferu definitywnego. Wiosną raczej nie należy się spodziewać, żeby któryś z nich grał w pierwszym zespole. Pomocnicy zostali ściągnięci z myślą o zespole rezerw, żeby tam przygotowali się do ekstraklasowego grania.
fot. zaglebie.com
Najważniejszego transferu Zagłębie dokonało krótko przed północą. Z Ruchu Chorzów kupiono Kamila Mazka. To 23-letni pomocnik, który w poprzednim sezonie rozegrał 28 (strzelił trzy gole), a w obecnym 18 ligowych spotkań. „Miedziowi” podpisali z nim kontrakt do czerwca 2020 roku.
Podczas zimowego okienka, ruch transferowy w Lubinie odbywał się obu kierunkach. Do Piasta Gliwice sprzedano Michala Papadopulosa.

Zima w Śląsku wyglądała podobnie. Też ściągnięto czterech piłkarzy. W ostatnim dniu okienka wypożyczono z Pogoni 24-letniego uniwersalnego obrońcę Mateusza Lewandowskiego. To drugi w ostatnich dniach ruch na linii…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *