O krążkach minionych lat, które zasługują na uwagę [SŁUCHAJ OD 21:00]

Nie ma na to recepty, każda metoda jest tak samo atrakcyjna i nieatrakcyjna. Choć za tę najbardziej właściwą uznaje się chronologiczne, album po albumie, poznawanie ewolucji danego artysty czy gatunku. Czyli coś, co rzadko się zdarza.
Z tego powodu powstaje w samej muzyce, ale przede wszystkim jej recenzowaniu, coś niekoniecznie dobrego – fałszywa jej ocena, która zależy od wszystkiego, a nawet tego, czy jesteśmy przed obiadem, czy już po. To akurat fakt zbadany na podstawie sędziowskich wyroków – ci bowiem, którzy wyrokowali po obiedzie, częściej skłonni byli do przychylnego stanowiska względem oskarżonego.
Nam również zdarzały się wpadki, gdy pomijaliśmy album tylko dlatego, że singiel był nijaki. Dlatego w najbliższej Strefie Południa przyjmy się uważniej kilku krążkom minionych lat, które zdecydowanie zasługują na uwagę. W tym „Good company” zespołu „The Dead South” – zespołu, który wylansował przebój „In Hell I’ll Be In Good Company”, a który tak jest różny od poziomu innego materiału na albumie. Do usłyszenia!
Strefa Południa, Paweł Iwanina
Radio Wrocław Kultura
godz. 21
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *