Nowy bus dla niepełnosprawnych z ośrodka we Wrocławiu

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 10 we Wrocławiu otrzymał dziś Volkswagena, który jest przystosowany do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami.

79 tyś 750 zł na zakup samochodu przeznaczył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Pefron”, 65 tyś 250 zł dała gmina Wrocław, resztę dołożyła sama placówka.

Ten środek transportu była nam bardzo potrzebny mówi Ewa Latoś pielęgniarka szkolna w tym ośrodku:

Na uroczystym przekazaniu busa była obecna wiceprezydent miasta Renata Granowska i Jarosław Delewski dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta.

Przypomnijmy po decyzji radnych o likwidacji wieloletniego Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 przy ul. Lutra we Wrocławiu, część dzieci pomimo protestów rodziców trafiła właśnie do szkoły przy ul. Parkowej.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *