Nowa trener i zawodniczki w drużynie szczypiornistek z Kobierzyc

W przyszłym sezonie ekstraklasy drużynę piłkarek ręcznych KPR poprowadzi Edyta Majdzińska. Klub zakontraktował także cztery nowe zawodniczki.

Zwolnionego na finiszu ostatnich rozgrywek Tomasz Folgę na ławce trenerskiej zastąpi była trenerka AZS Gdańsk. Przed przyjściem do klubu z Trójmiasta (sezon 2016/17) Edyta Majdzińska przez wiele lat pracowała w klubie z Kwidzyna. W tym czasie z drużynami dziewcząt zdobyła kilkanaście medali mistrzostw Polski, w swoim CV ma także pracę z reprezentacją Polski juniorek.
Jednym z najciekawszych transferów KPR Kobierzyce jest pozyskanie Edyty Charzyńskiej. Rozgrywająca do niedawna była zawodniczką najbardziej utytułowanej drużyny ostatnich lat – MKS Lublin, ale rzadko pojawiała się na parkiecie.
Do klubu z Kobierzyc powróciły także dwie wychowanki. Skrzydłowa Mariola Wiertelak broniła w poprzednim sezonie barw Metraco Zagłębia Lubin, a rozgrywająca Marta Dąbrowska występowała w lidze francuskiej. Czwartą nową szczypiornistką w dolnośląskim klubie jest bramkarka Monika Ciesiółka.
W najbliższym sezonie w barwach KPR nie zobaczymy już natomiast Katarzyny Demiańczuk, Barbary Szymańskiej, Amandy Łuczkowskiej, Urszuli Olejnik, Marty Łyszczyk i Oliwii Bartkowskiej.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *