Noc Muzeów we Wrocławiu nadchodzi

Ponad 80 wrocławskich instytucji weźmie udział w tegorocznej nocy muzeów. Ta już 20 maja. Wśród nich są wszystkie placówki pod zarządem miasta, takie jak Muzeum Miejskie, Hydropolis, Pawilon Czterech Kopuł czy otwarte niedawno Muzeum Teatru, ale też takie miejsca jak IPN czy Muzeum Narodowe.
– Noc muzeów to także wydarzenia towarzyszące w ciągu dnia zorganizowane z myślą o dzieciach – mówi Maja Kowalska-Komar z wydziału kultury urzędu miejskiego:

Atrakcją nocy muzeów będą nie tylko placówki, ale też środki transportu, które dowiozą nas do wybranych muzeów i galerii. Na miejsce będzie można udać się zabytkowym autobusem lub tramwajem.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *