Niezwykła pasja artysty z Kowar. Kolekcjonuje laski

Jerzy Jakubów drewniane laski kolekcjonuje od 30 lat. Ma ich ponad 5 tysięcy.

Każda laska – od tej misternie wykonanej i pokrytej masą perłową, po obwiązaną szmatką – niesie za sobą znaczenie i używana była w konkretnym kontekście. – W Europie jeśli ktoś chciał używać laski, musiał stosować się do ustalonych reguł – mówi Jerzy Jakubów.

Wśród ponad 5 tysięcy lasek znajdują się szamańskie z głębokiej Syberii, Afryki, filmowe czy nietypowa laska torreadora. Są też takie wielofunkcyjne: z fajką, zegarkiem czy dziadkiem do orzechów. Są także te z planów filmowych.

Jerzy Jakubów podkreśla, że laski mają wartość nie tylko estetyczną, ale także historyczną i kulturalną.

Niezwykłą kolekcję pana Jerzego oglądać można po wcześniejszym umówieniu w Wieży Ciśnień w Kowarach.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *