Nieudany debiut Claxtona. Turów przegrał we własnej hali.

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali z MKS-em Dąbrowa Górnicza 84:95 (19:20, 16:29, 27:12, 22:34) w meczu 9. kolejki ekstraklasy.

Do zwycięstwa gości poprowadził zdobywca 26 punktów D.J. Shelton. Dla pokonanej drużyny 22 punkty rzucił Bradley Waldow.
Pierwsza kwarta była wyrównana, dopiero w drugiej odsłonie zawodnicy Jacka Winnickiego zaczęli punktować zgorzelczan. Zaliczyli serię 11:0 i do przerwy prowadzili 12 oczkami.
Po przerwie Turów się obudził. Pod koszem rządził Bradley Waldow, który poprowadził swój zespół nie tylko do wysokiego zwycięstwa w trzeciej partii, ale gospodarze wyszli na prowadzenie w meczu.
Wszystko posypało się w ostatniej odsłonie meczu. Goście trafili aż 6 trójek, co dało im ostatecznie wysokie zwycięstwo.
W roli pierwszego trenera PGE Turowa Zgorzelec zadebiutował Michael Claxton.
Liderem tabeli jest Anwil Włocławek, który ma 17 punktów – tyle samo co King Szczecin. Turów jest szósty (15 pkt).
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.