Niemieccy studenci zatrzymani we Wrocławiu. Ciotka jednego z nich twierdzi, że policjanci ich upokorzyli, poseł zawiadamia prokuraturę

Dwaj studenci, obywatele Niemiec, zostali zatrzymani przed wrocławskim klubem z uwagi na podejrzenie posiadania narkotyków. Zawieziono ich na komisariat, gdzie – jak twierdzi na podstawie ich relacji wykładowczyni akademicka, a prywatnie ciocia jednego z zatrzymanych – policjanci upokorzyli ich, każąc rozebrać się do naga i robić przysiady. Po publikacji w „Gazecie Wyborczej” poseł Krzysztof Mieszkowski z KO zawiadomił prokuraturę. Wrocławska policja wydała oświadczenie, w którym odpiera zarzuty.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *