Niedziela z burzami [PROGNOZA]

W nocy zachmurzenie duże, na zachodzie regionu większe przejaśnienia. Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, zachodni.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) opady deszczu, w dzień miejscami burze. Temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr dość silny, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *