Natalia Czerwonka mistrzynią Polski na 500 metrów

Panczenistka Zagłębia Lubin triumfowała w zawodach na nowym krytym torze w Tomaszowie Mazowieckim.

Natalia Czerwonka z Zagłębia Lubin i Artur Waś zostali mistrzami Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 metrów. W Tomaszowie Mazowieckim toczy się rywalizacja w pierwszej w kraju zadaszonej hali łyżwiarskiej.
Natalia Czerwonka wyprzedziła Kaję Ziomek i Andżelikę Wójcik. Wśród mężczyzn miejsca na podium za Arturem Wasiem zajęli Piotr Michalski i Artur Nogal.
W rywalizacji kobiet na 3000 metrów triumfowała Katarzyna Bachleda-Curuś, a wśród mężczyzn na 5000 metrów najlepszy był Jan Szymański.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.