Napastnik wraca do Wrocławia, pomocnik przesunięty do rezerw

Do dwóch ruchów kadrowych doszło piłkarskim Śląsku, dziesiątej obecnie drużyny w Ekstraklasie.

Do Śląska wrócił Fabian Piasecki. Wypożyczenie 26-letniego napastnika do Stali Mielec zostało skrócone o pół roku. Piasecki zaczął sezon w barwach Śląska i zdążył nawet zdobyć trzy gole – dwa w eliminacjach Ligi Konferencji i jednego w ekstraklasie. Napastnik przegrywał jednak rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z Hiszpanem Erikiem Exposito i został wypożyczony do Stali , gdzie w 13 ligowych meczach strzelił cztery bramki. Klub z Podkarpacia miał opcję wykupienia zawodnika, ale z niej nie skorzystał i Śląsk postanowił ściągnąć go już zimą, a nie po sezonie. Jak zapewniają włodarze wrocławskiego klubu, sprowadzenie Piaseckiego nie oznacza automatycznie, że odchodzi Exposito.
Do rezerw wrocławskiego klubu – decyzją sztabu szkoleniowego został natomiast przesunięty Bartłomiej Pawłowski. Po przyjściu trenera Jacka Magiery w poprzednim sezonie i zmianie systemu ustawienia drużyny 29-letni piłkarz miał duże problemy z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowym składzie. Pomocnik wystąpił w sumie 12 jesiennych spotkaniach Ekstraklasy.
Pawłowski nie poleci z zespołem Śląska na zgrupowanie do Turcji i choć władze klubu nie wykluczają, że piłkarz powróci do pierwszej drużyny, wszystko wskazuje, że jego dni we Wrocławiu są policzone.
Bartłomiej Pawłowski – fot. slaskwroclaw.pl
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *