Napadli ją złodzieje. W jej obronie stanęli studenci

Dwaj studenci, mieszkańcy Soboty koło Lwówka Śląskiego, zareagowali na wołanie kobiety napadniętej przez złodzieja.

Do zdarzenia doszło wieczorem w Legnicy. Studenci ruszyli w pościg za 24-letnim sprawcą.
Byli znacznie szybsi i napastnik szybko został osaczony. Nie dał jednak za wygraną i wyciągnął nóż, którym próbował zaatakować studentów. Ci, nie odpuścili.Silnym ciosem zdołali obezwładnić atakującego napastnika. Nie zdążyli się nawet przestraszyć, a ruszając na pomoc działali instynktownie.
-Tak zostałem wychowany, nigdy nie odwracam się plecami, kiedy gdy ktoś woła o pomoc – powiedział chwilę później policjantom jeden ze studentów. Jak się okazało jest on synem komendanta komisariatu policji w Gryfowie Śląskim.Sprawca został tymczasowo aresztowany przez legnicki sąd. Za popełniony czyn grozi mu do 15 lat pozbawienia wolność.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.