Najwięcej witaminy mają polskie truskawki

– Nasze są najsłodsze – mówią kupujący, których nie zniechęcają nawet ceny, różniące się od zeszłorocznych:

Pogoda w końcu dopisuje, więc truskawek jest więcej, tym samym są też tańsze – mówią sprzedawcy. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez rolno-spożywczy rynek hurtowy Targpiast ceny krajowych truskawek wahają się pomiędzy 8 a 18 złotymi.
Powodem wzrostu cen względem roku ubiegłego, były warunki pogodowe, o których wspomina jeden ze sprzedawców:

Cena jest spora, ale najważniejsze, że to polskie truskawki, a nie hiszpańskie – mówią wrocławianie. Miłośnicy tego pysznego owocu mają okazję wybrać się na  Święto Truskawki w Pęgowie już 11 czerwca.
Wczoraj miałem truskawki po 15 zł, wcześniej nawet 18, a dzisiaj już po 9 – mówi jeden ze sprzedawców. Wszystko zależy od pogody, jak jest cieplej i truskawek jest więcej to są tańsze – dodaje. Jedno jest pewne, nie ma lepszej od polskiej truskawki:

W zeszłym roku truskawki kosztowały pod koniec maja od 3 do 6 zł. Ze względu na zimną wiosnę i brak słońca, owoce pojawiły się później i tegoroczne ceny znacznie poszły w górę.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *