Najlepsze zakończenia płyt w polskim rapie. Graliśmy m.in. O.S.T.R., Pezeta, WWO, Łonę, Mesa, Palucha, Fisza [POSŁUCHAJ]

Na hip-hopową audycję w Radiu Wrocław w poniedziałki o 22:05 zaprasza Bartosz Tomczak.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Ostatni w tym roku program postanowiłem poświęcić najlepszym zakończeniom polskich rapowych płyt. Jakie były zasady kwalifikacji? Po pierwsze wziąłem pod uwagę tylko albumy, które posiadam w swojej kolekcji, żeby w jakiś sposób zawęzić selekcję, choć z ponad 100 krążków było co wybierać. Brałem pod uwagę tylko te albumy, które zostały wydane na tzw. „legalu”.
Przyjąłem też zasadę, że zagram tylko jeden utwór danego rapera, więc jeśli ktoś jest ekspertem w bardzo dobrym kończeniu płyt, to musiałem zastosować jeszcze wewnętrzne eliminacje.
W kwestiach technicznych jeśli album kończył się instrumentalnym outro to jako ostatni zaliczałem numer, który był przedostatni na trackliście. Podobnie było w przypadku bonusów i ukrytych utworów. Jeśli takie się znajdowały, to jako ostatni przyjmowałem ten, który kończył część regularną.
Efekt tego zestawienia do odsłuchu powyżej, a zbiór utworów wygląda tak.
Playlista audycji:
O.S.T.R. – Jazz w wolnych chwilach (Ziom odpocznij)Małolat feat. Pezet – Trzeba żyćWWO feat. Fu, Soundkail – Nie bój się zmiany na lepszeFenomen – Pamiętam jak kiedyśŁona – Dobranoc, Do Ciebie, Aniu, SzłemPezet/Noon feat. Ash – Te same dni, te same snyTen Typ Mes – Zawszę mogę liczyć naW.E.N.A. – Sny 2.0Fisz – KrewZeus – Zakochałem się w Jill ScottTe-Tris – ZprdlPaluch – Na spokojnie
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *