Nagrywali interwencję policji, zostali zatrzymani. „Nie było do tego żadnych podstaw prawnych”

Wracałem z imprezy i zauważyłem, że coś się dzieje na rynku. Wyjąłem wtedy telefon i nagrywałem – opowiadał reporterowi „Superwizjera” TVN jeden ze świadków zatrzymania Igora Stachowiaka na wrocławskim Rynku. Policyjną interwencję nagrał. Później został zakuty w kajdanki, wsadzony do radiowozu i przewieziony do komisariatu. Na końcu dostał mandat. Drugiego z nagrywających interwencję świadków także zatrzymano. – Policjanci nie mieli podstaw do podjęcia jakichkolwiek czynności wobec tych osób – mówi prawnik.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *