Na granicy Gminy Długołęka i Wrocławia powstaje wielka strefa kibica

Odliczanie do rozpoczęcia piłkarskiego Euro trwa, a kibice w napięciu czekają na inauguracyjne spotkanie i pierwszy mecz reprezentacji Polski.

Mistrzostwa Europy będzie można obejrzeć w największej w regionie strefie kibica, która startuje w piątek w Kiełczowie, tuż przy granicy z Wrocławiem. Jej organizatorem jest Urząd Gminy w Długołęce we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. 
– Szykujemy mnóstwo atrakcji, nie tylko dla zagorzałych fanów piłki nożnej. Tworzymy miejsce dla miłego spędzania czasu dla całych rodzin. Oczywiście z poszanowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.
Strefa przede wszystkim umożliwi komfortowe śledzenie sportowych emocji pod ogromnym namiotem o powierzchni 400 m2, a kibice obejrzą mecze na ścianie wizyjnej w rozmiarze 5/3 m, gwarantującej wysoką jakość obrazu i dobrą widoczność z różnych miejsc. Dla widzów przygotowane będą trybuny i leżaki. Dodatkowo przed meczami Polaków zaplanowane są studia przedmeczowe z atrakcyjnymi gośćmi i konkursy z nagrodami.
W ramach strefy wydzielona zostanie także przestrzeń gastronomiczna z bogatą ofertą food trucków. 
Strefa będzie umiejscowiona w Kiełczowie, na boisku przy ul. Leśnej, tuż przy granicy Gminy Długołęka z wrocławską dzielnicą Psie Pole.
Organizatorzy urządzają strefę zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z COVID-19.
Początek wspólnego kibicowania już w piątek (11.06), przy okazji ceremonii otwarcia i inauguracyjnego meczu Euro, w którym zmierzą się Włochy i Turcja. Organizatorzy zapraszają od godziny 20.
Strefa będzie otwarta co najmniej do ostatniego grupowego meczu reprezentacji Polski.
Daty rozgrywania spotkań grupowych…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *