Na dachu kazał ukryć bombę, ta zabiła montera anten. Wyrok w zawieszeniu, bo „przerwał zmowę milczenia”

– Gdyby nie wyjaśnienia skazanego jest wielce prawdopodobne, że do wyjaśnienia tej tragedii nigdy by nie doszło – mówi prokurator prowadzący sprawę śmierci montera anten, którego w 2001 roku zabiła bomba na dachu wrocławskiego wieżowca. Pierwszy z oskarżonych mężczyzn został uznany za winnego. Prokurator wnioskował o nadzwyczajne złagodzenie kary. Witold M. został skazany na 5 lat w zawieszeniu na 10 lat, musi też zapłacić 100 tys. złotych nawiązki na rzecz żony zmarłego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *