Muzyka w RWK – Piotr Paduszyński, Nowomowa i Michał Martyniuk [PODCASTY I WIDEO]

Kultura DAB+ Muzyka, poniedziałek 16-19, Maciek Przestalski (powtórka audycji we wtorek od 9:00)

Zaczęliśmy od spotkania z Piotrem Paduszyńskim. Ten młody pianista i kompozytor jest członkiem zespołu Älskar, który za kilka dni wystąpi w naszym Studiu Słuchowiskowym, ale my skupiliśmy się na jego solowej karierze i debiutanckiej płycie „Silence”, nagranej w studiu Leszka Możdżera BITTT.
[videoplayer id=241635][/videoplayer]
[videoplayer id=241636][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy z muzyką:

Odwiedził nas też zespół Nowomowa. Z Damianem Cywińskim, Albertem Gancarzem i Jakubem Legendziewiczem porozmawialiśmy o inspiracjach post-punkową sceną lat osiemdziesiątych, współczesną alternatywą, emocjach, garażowym brudzie, historiach, które trzeba wyśpiewać i debiutanckiej płycie „Debiut”.
[videoplayer id=241638][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy z muzyką:

Ostatnią godzinę spędziliśmy z Michałem Martyniukiem. Mieszkający przede wszystkim w Nowej Zelandii jazzman, regularnie grywa też z polskimi muzykami i tradycyjnie już, kilka miesięcy w roku spędza we Wrocławiu. Właśnie ukazał się jego drugi album „Resonate”.
[videoplayer id=241639][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy z muzyką:

Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *