Muzyka w RWK: nowe płyty Baby Meelo i Notopop oraz WrOFFław dla muzyków [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Kultura DAB+ Muzyka, poniedziałek 16-19, Maciek Przestalski (powtórka audycji we wtorek od 9:00)

„Monday Shrink Schedule” to tytuł wydanej kilka dni temu, nakładem regime brigade, trzeciej płyty Baby Meelo. Z tworzącym pod tym pseudonimem Kamilem Matyją spotkaliśmy się chwilę po 16:00.
[videoplayer id=223632][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
WrOFFław to inicjatywa która powstała z potrzeby reagowania na muzyczną sytuację naszego miasta. Spadek liczby koncertów zespołów grających swoje utwory, powielanie opinii, że we Wrocławiu nie ma kto i nie ma gdzie grać. O pomyśle ma organizację bazy zespołów o stworzeniu lokalnego festiwalu po 17:00 rozmawiałem z  Olą Kuberą i Pawłem Drygasem.
[videoplayer id=223633][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
A, na koniec w studiu zagościli Katarzyna Gruszka, Mateusz Musiał i Paweł Major czyli zespół Notopop. Od dawna gramy ich utwory, koncert w naszym Studiu Słuchowiskowym dali prawie pięć lat temu, a 26 marca w końcu ukazała się ich debiutancka płyta.
[videoplayer id=223634][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

 
Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.