Muzyka Pink Floyd w blasku księżyca [ZOBACZ]

Za nami kolejne muzyczne show w Sali Koncertowej Radia Wrocław

To było niepowtarzalne multimedialne widowisko. Na spektakl składał się występ zespołu Spare Bricks, pokazy multimedialne oraz laserowe efekty specjalne. Ponadto na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy chór dziecięcy z Wrocławia. Miłośników zespołu Pink Floyd czekały dwie godziny muzyki przez duże „M”. W świetnych wykonaniach Spare Bricks usłyszeliśmy m.in. takie znane utwory, jak „Another Brick in the Wall part II”, „Shine on You Crazy Diamond”, „Comfortably Numb”, „Wish You Were Here”, „Hey You”, dwudziestominutową suitę „Echoes”.
Oprawa multimedialna zawierała filmy, animacje i grafiki – doskonale dopasowane klimatem do konkretnych utworów. Koncert we Wrocławiu przygotowywany został z dużym rozmachem. Pojawił się m.in. słynny floydowski mur, specjalne światła i lasery. Partię chóru szkolnego zaśpiewały dzieci i młodzież z Wrocławia. Nie zabrakło też oczywiście oryginalnych floydowskich wizualizacji i filmów, tak charakterystycznych dla koncertów tego zespołu. W części wizualizacji wykorzystane zostały zdjęcia autorstwa Leszka Paradowskiego. 
 
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *