Muzyka Legendarna od 21.00 w RWK

Aby uznać (choćby subiektywnie) grupę dźwięków za muzykę muszą one być ułożone tak, aby zachować równowagę pomiędzy przewidywalnością i nieprzewidywalnością. Choć nurty w muzyce bywały różne (np John Cage przewidywalności zamykał drzwi), to te dwa składniki sprawiają, że z jednej strony dostajemy to, co znane (czyli bezpieczne, a więc podoba się nam), z drugiej – coś nieprzewidywalnego (coś co intryguje – wciąga). To tylko ludzka skłonność do porządkowania świata spowodowała, że sztucznie podzieliliśmy muzykę na gatunki. Czy jednak na pewno jest to nienaturalny podział? Artyści powiedzą, że tak (stąd tylu twórców „alternatywnych”!) Mieszanie się gatunków to sprawka inspiracji! A te, jak wiemy, bywają mniej lub bardziej widoczne.
W najbliższy czwartek zajmiemy się tymi najbardziej widocznymi, choć nie pozbawionymi uroku. Będziemy grali muzykę rockową, która zapożyczyła tematy muzyki poważnej. Zobaczymy jak często obcujemy z klasyką nawet nie zdając sobie z tego sprawy! Przykładem niech będą choćby grupa ELP czy The Nice, które w najbliższym programie na pewno zagrają. Ale, skoro Chopin zapożyczył do swojego scherzo kolędę, dlaczego ktoś miałby nie zapożyczyć Chopina?
Muzyka Legendarna (21:00 – 00:00), zaprasza Michał Baniecki

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *