Muzyczna Bitwa dziś w Zgorzelcu! [WIDEO]

Na dobre rozpoczynamy eliminacje regionalne i przesłuchania na żywo dwunastej edycji konkursu dla dolnośląskich zespołów Muzyczna Bitwa Radia Wrocław. Zaczynamy od Zgorzelca – będziemy tam pierwszy raz na naszym bitewnym szlaku.
Spotykamy się już dziś w Miejskim Domu Kultury przy ul. Parkowej 1

Startujemy o godz. 10.00. Wtedy właśnie zespoły rozpoczną rywalizację i zawalczą o etap antenowy. Kto pierwszy w nim się pojawi, czyje utwory poznają słuchacze Radia Wrocław? To będziemy już wiedzieć w sobotnie popołudnie.

Zespół Mescalero zwycięzcą Muzycznej Bitwy Radia Wrocław!

Pierwsza edycja Muzycznej Bitwy została zorganizowana w 2006 roku, a pierwszym historycznym zwycięzcą była nieistniejąca już znakomita wrocławska formacja Noff.
Muzyczna Bitwa to zdecydowanie największy konkurs muzyczny na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Polsce. Co roku zgłasza się do nas ponad sto zespołów z całego regionu. Także my jeździmy, by spotykać się z młodymi muzykami. Byliśmy już w Bolesławcu, Jeleniej Górze, Legnicy, Swidnicy, Wałbrzychu, w tym roku ta lista poszerza się o Zgorzelec.Dzięki bitwie odkryliśmy wiele talentów, które potem wypłynęły na szerokie wody. Nasi zwycięzcy: Trzynasta w Samo Południe, FaryTaleShow, Centrala 57 czy More Wine Please to dziś liderzy na dolnośląskiej scenie muzycznej. Muzyczna Bitwa to także emocje, które sięgają zenitu podczas finałów. Wówczas Sala Koncertowa Radia Wrocław wypełnia się do ostatniego miejsca, a publiczność gorąco kibicuje swoim faworytom. Kto wygra w tym roku? Przekonamy się 10 czerwca podczas wielkiego finału 12. edycji Muzycznej Bitwy.
Oto lista zespołów zakwalifikowanych do przesłuchań w Zgorzelcu:

Chapeau Bas
Distant Nights
Gentuza
Night Stories
Nowy Dyzma
Pinokio Alternative
VHS
Wszem Wobec
The Hooves
Następne eliminacje w Świdnicy – zgłoszenia bitwa@radiowrooclaw.p
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *