Muzeum Narodowe nagrodzone za nową identyfikację wizualną

Na III Przeglądzie Muzeum Widzialne 2017 Muzeum Narodowe we Wrocławiu zdobyło dwie pierwsze nagrody. Jury doceniło wrocławską placówkę w kategoriach „Identyfikacja Muzeum” za nową identyfikację wizualną i w kategorii kampania promocyjno-marketingowa za kampanię promującą Rok Kościuszkowski. Autorem projektów jest Marian Misiak.
To nie koniec wyróżnień – w kategorii publikacja książkowa i multimedialna, wyróżniona została publikacja „Nowe horyzonty w nowych mediach” wydana przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Przegląd Muzeum Widzialne zorganizowany zostało przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Na konkurs wpłynęło 164 zgłoszeń. Nagrody przyznano w 5 kategoriach:

Identyfikacja muzeum
Identyfikacja wystaw czasowych
Wydawnictwa książkowe lub multimedialne
Grafika strony internetowej
Kampania promocyjno-marketingowa.

– To drugie po Sybillach tak ważne wyróżnienie dla muzealników. Cieszy nas, że nasze działania przynoszą efekty i są dostrzegane zarówno przez specjalistów, jak i przez naszą publiczność – mówi Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *