MŚ: Złoto Włodarczyk i brąz Kopron. Awans Linkiewicz

Anita Włodarczyk została mistrzynią świata w rzucie młotem, a Malwina Kopron zajęła trzecie miejsce. W Londynie rywalizowały dziś także biegaczki na 400 metrów przez płotki. Do półfinału awansowała wrocławianka – Joanna Linkiewicz.

To miał być łatwy konkurs, a tymczasem przyniósł sporo emocji. Rzucająca z kontuzją Anita Włodarczyk dopiero w czwartej próbie awansowała na pierwsze miejsce z wynikiem 77,39 m. W piątej próbie nasza młociarka rzuciła 77,90 m. i był to najlepszy rezultat dnia.Drugie miejsce – 77,98 m. – zajęła Chinka Zheng Wang, a trzecia byłą Malwina Kopron – 74,76 m. Polka swój najlepszy rzut oddała już w pierwszej serii, a potem spaliła trzy próby z rzędu. Szóste miejsce zajęła Joanna Fiodorow – 73,04 m.
W sesji wieczornej oglądaliśmy także eliminacje w biegu na 400 metrów przez płotki. Wrocławianka Joanna Linkiewicz z czasem 56,18 sek. zajęła piąte miejsce w swoim biegu (bezpośredni awans wywalczyła pierwsza czwórka) i musiała czekać czy znajdzie się w półfinale. W pozostałych seriach zawodniczki spoza pierwszej czwórki nie biegały tak szybko i ostatecznie Joanna Linkiewicz mogła cieszyć się z awansu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *