MŚ w szachach błyskawicznych – odległa pozycja Mateusza Bartla

Zawodnik Polonii Wrocław zajął 97. miejsce w gronie 207 uczestników. Mistrzem globu został w Moskwie Norweg Magnus Carlsen.

Z grona sześciu Polaków, startujących w stolicy Rosji, najlepiej spisał się Jan-Krzysztof Duda, który nie zdołał jednak obronić tytułu wicemistrza świata. Szachista z Wieliczki z dorobkiem 13,5 pkt z 21 partii zajął dziesiąte miejsce. Po raz piąty w karierze, a trzeci z rzędu triumfował Norweg Magnus Carlsen – 16,5 pkt. O złotym medalu decydował tie-break, gdyż 16,5 punktów zgromadził także brązowy medalista sprzed roku Amerykanin Hikaru Nakamura. W dodatkowych partiach błyskawicznych Carlsen pokonał go 1,5:0,5. Na trzecim miejscu ukończył turniej Rosjanin Władimir Kramnik.
Przed Mateuszem Bartlem w końcowej klasyfikacji uplasowali się jeszcze dwaj inni polscy szachiści. 26. był Radosław Wojtaszek – 12,5 pkt, a 59. Bartosz Soćko – 11,5. Bartel zgromadził 10,5 punktu, tyle samo co 108. Kacper Piorun. Na 122. pozycji zmagania ukończył Grzegorz Gajewski (10 punktów).
W mistrzostwach kobiet tytuł obroniła Rosjanka Kateryna Łachno – 13 pkt z 17 rund. Srebrny medal wywalczyła Ukrainka Anna Muzyczuk, a brązowy Chinka Zhongyi Tan.
Monika Soćko zgromadziła 10 pkt i zajęła 26. miejsce, a Klaudia Kulon z dorobkiem 7,5 pkt była 90.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *