MŚ: Srebro Kszczota i Liska! Linkiewicz odpadła w półfinale

Za nami kolejny dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.

Srebro w biegu na 800 metrów
Adam Kszczot został wicemistrzem świata na dystansie 800 metrów. Polak, który miał czas 1:44.95 przegrał tylko z Francuzem Pierrem-Emmanuelem Bossem o 27 setnych sekundy (1:44.67). Brąz dla Kenijczyka Kipyegona Betta (1:45.21).
To drugi w karierze medal Kszczota na światowym czempionacie. Przed dwoma laty w Pekinie także zdobył srebro na 800 metrów.
Srebro w skoku o tyczce
Piotr Lisek został wicemistrzem świata w skoku o tyczce. Polak pobił rekord życiowy, skacząc 5 metrów i 89 centymetrów. Złoty medal zdobył Amerykanin Sam Kendricks (5,95 m), a brązowy Francuz Renaud Lavillenie (5,89 m). Drugi z biało-czerwonych, Paweł Wojciechowski osiągnął 5 metrów i 75 centymetrów i zajął piąte miejsce.Srebro Liska to czwarty medal reprezentantów Polski na tych mistrzostwach. W poniedziałek złoto w rzucie młotem wywalczyła Anita Włodarczyk, a w tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium stanęła Malwina Kopron.
Wrocławianka odpadła w półfinale na 800 metrów przez płotki
Sześć z siedmiu półfinałowych przeciwniczek Joanny Linkiewicz miało od niej lepszy rekord życiowy i znalazło to swoje odzwierciedlenie w biegu. Wrocławianka zajęła siódme miejsce z czasem 56,25 sek. i wyprzedziła tylko reprezentantkę Trynidadu i Tobago – Sparkle McKnight (56,59 sek.).
Z biegu z udziałem Linkieiwcz bezpośredni awans wywalczyły Zuzanna Hejnova i Kori Carter. Czeszka uzyskała 54,59 sek., a Amerykanka 54,92 sek.
Po wszystkich półfinałowych biegach Polka zajęła ostatecznie 15 miejsce.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *