MŚ: Rafał Omelko odpadł w półfinale na 400 metrów

Zawodnikowi AZS AWF Wrocław podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie pozostaną jeszcze występy w sztafecie 4×400 metrów.

Rafał Omelko biegł w pierwszym z trzech półfinałów, który toczony był w bardzo szybkim tempie. 28-letni wrocławianin z czasem 45,37 sek. zajął siódme miejsce. Bieg wygrał reprezentant Wysp Bahama Steven Gardiner z rekordem kraju 43,89 sek. Drugi był Jamajczyk, Nathon Allen z życiowym wynikiem 44,19 sek.
Los zawodnika AZS AWF Wrocław podzieliła dziś także Ewa Swoboda. Polka zajęła ósme miejsce w swoim biegu półfinałowym na 100 metrów. Jej czas 11,35 sek. był najgorszym spośród 24 biegaczek na tym etapie rywalizacji. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *