MŚ: Piotr Małachowski piąty w finale rzutu dyskiem

Dyskobol Śląska Wrocław nie obronił tytułu mistrza świata. Drugi z Polaków, Robert Urbanek zajął siódme miejsce. Złoto na Stadionie Olimpijskim w Londynie wywalczył Litwin, Andrius Gudzius.

Do wąskiego finału Małachowski awansował z piątym, a Urbanek z siódmym wynikiem. Zawodnik Śląska Wrocław zaczął od rzutu na 63,96 m., potem zaliczył swoją najlepszą próbę 65,14, m., ale za chwilę zszedł do poziomu 64,88 m. Ubranek w tym czasie rzucał na odległość 61,93; 64,15 i 63,91.
Po trzech seriach na prowadzeniu był Litwin Andrius Gudzius z życiówką – 69,21 m. Drugi Daniel Stahl ze Szwecji rzucił zaledwie dwa centymetry krócej. Trzeci był Amerykanin Mason Finley z życiowym wynikiem 68.03 m.
W wąskim finale Małachowski zaczął od spalonej próby, a Urbanek od rzutu na 64,14 m. W piątej serii zawodnik Śląska Wrocław rzucił swoje najlepsze dziś 65,24 m., ale to i tak nie przesunęło go w tabeli. Robert Urbanek tym razem spalił swoją próbę.W ostatniej serii Urbanek miał 63,46 m i zakończył konkurs na siódmej pozycji. Piotr Małachowski pożegnał się z kibicami rzutem na 63.92m i pozostał na piątym miejscu. Także podium pozostało bez zmian. Złoto dla Andriusa Gudziusa, srebro dla Szweda Daniela Stahla, a brąz dla Masona Finleya.
Wyniki:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *