Monumentalne obrazy Andrzeja Boja Wojtowicza do zobaczenia w Wałbrzychu

Prace o wymiarach cztery na ponad dwa metry, malowane własnoręcznie wykonanymi farbami. Dzieła jeleniogórskiego artysty Andrzeja Boja Wojtowicza można oglądać w Wałbrzychu.

Monumentalne obrazy o uniwersalnej tematyce chrześcijańskiej. Tak maluje jeleniogórski artysta, Andrzej Boj Wójtowicz. W pracy stosuje techniki starych mistrzów, maluje temperą, a farb nie kupuje w sklepie, tylko tworzy sam z naturalnych składników. Dzieła Wojtowicza można oglądać w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu. To pierwsza część ekspozycji „Sacrum – Profanum”, kolejna zostanie pokazana w kwietniu w galerii BWA w zamku Książ. Obrazy Boja Wojtowicza, m.in. Droga Krzyżowa, Wołyń czy Mały Katyń, pozostaną w kościele do 5 kwietnia.
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *