Mojżesz, Wesele, To jest możliwe, k(Raj), #Zapolska (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Fragmenty audycji z 26 listopada. Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Literatura – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski

Teatr Polski w Podziemiu wystawia premierowo 'Mojżesza’: dramaturgia Magdy Kupryjanowicz, reżyseria Tomasza Węgorzewskiego. Biblijny lider, Zygmunt Freud, współcześni poszukiwacze duchowości – co wyjdzie z takiego połączenia? Zobaczymy w Centrum Sztuki Piekarnia, od 30 listopada. Z udziałem: Agnieszki Kwietniewskiej, Janki Woźnickiej, Michała Opalińskiego, Adama Szczyszczaja, Haliny Rasiakówny.
[videoplayer id=241688][/videoplayer]
[videoplayer id=241689][/videoplayer]
Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu w piątek świętuje jubileusz. 55 lat. Z tej okazji pojawi się premierowo 'Wesele’ Wyspiańskiego. Rozmawiamy z reżyserem Wojciechem Klemmem, dramaturgiem Tomaszem Cymermanem:

Oraz dyrektorem artystycznym teatru Sebastianem Majewskim (pierwszy z lewej):
Igor Gawlikowski (Karbido) i Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty). O nowym projekcie, w którym współpracują z osobami niesłyszącymi i niewidomymi. #tojestmożliwe. Wizualno-dźwiękowy efekt w tym tygodniu (w piątek) w pracowni Małych Instrumentów przy ulicy Jagiellończyka we Wrocławiu.
[videoplayer id=241685][/videoplayer]
[videoplayer id=241687][/videoplayer]
Agnieszka Bresler. Tym razem o spektaklu 'k(Raj)’, zrealizowanym z piętnastką osób z niesprawnościami. Pierwsze prezentacje w IP Studio 28 i 29 listopada.
[videoplayer id=241684][/videoplayer]
[videoplayer id=241686][/videoplayer]
O wystawie poświęconej Gabrieli Zapolskiej opowiada kuratorka ekspozycji w Muzeum Pana Tadeusza Anita Soroko.
[videoplayer id=241695][/videoplayer]
Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach smartfonowych, do…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *