Mocna książka o korporacjach i Tytus we Wrocławiu w Radiu Wrocław Kultura [WIDEO]

Artur Zygmuntowicz (nominowany niegdyś przez Magazyn „Podróże” do tytułu Podróżnika Roku) i autor reportażu, pt. „Ziemia o ludzkiej twarzy – szlakiem romantyków i pozytywistów” swoją drugą książką zaskoczy a pewnie i mocno wstrząśnie. „Piłeczki w palcach żonglerów” (wyd. Stapis) to opowieść niemoralnych zasadach i tajemnicach firm farmaceutycznych i korporacyjnych stosunkach, które autor doskonale zna z autopsji i postanowił o nich opowiedzieć. Książka powstawała przez kilka lat i bazuje na ponad 150 rozmowach przeprowadzonych z byłymi i obecnymi pracownikami firm farmaceutycznych.
[videoplayer id=186343][/videoplayer]
[videoplayer id=186342][/videoplayer]
[videoplayer id=186344][/videoplayer]
W studiu RWK mieliśmy też wyjątkowego gościa – Tytus de Zoo, bohatera słynnej serii komiksowej, pt. „Tytus, Romek i A’Tomek”. Wraz z Tytusem przybyli do nas Krzysztof Żyła i Jan Garnecki z Centrum Historii Zajezdnia, którzy opowiedzą o wystawie, pt. ŚWIAT „TYTUSA, ROMKA I A’TOMKA” PAPCIA CHMIELA – INSTYTUT WSZECHZBYTKÓW PROFESORA TALENTA. Niezwykła ekspozycja, którą można oglądć do marca 2018 jest hołdem dla artysty rysownika oraz ucieleśnieniem marzeń wielu tysięcy fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat.
[videoplayer id=186345][/videoplayer]
[videoplayer id=186346][/videoplayer]
Program literacki w Radiu Wrocław Kultura prowadzą: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel. Zapraszamy co czwartek od godz. 16 do 19 (powtórka w piątki od 8 do 11).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *