Młodzicy Śląska wezmą udział w piłkarskim turnieju w Brzegu Dolnym

Już w ten weekend (23-24 września) startuje wyjątkowy turniej akademii piłkarskich. Do Brzegu Dolnego zjadą się najlepsi młodzicy (zawodnicy do lat 13) w Polsce, w tym również zawodnicy Śląska Wrocław. 160 młodych piłkarzy z dziesięciu drużyn powalczy o puchar pierwszej edycji MicoCup. Takiego wydarzenia w regionie jeszcze nie było. Na boiskach nie zabraknie piłkarskich hitów, a na trybunach mają pojawić się gwiazdy polskiej piłki. [czytaj więcej]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *